Chivelet HonsouFinancial Advisor

placeholder
areas of expertise
 • Business transformation
 • Restructuring and turnaround
 • Integration
 • Growth strategy
 • M&A transaction support
education
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University
 • BS, engineering, Technical University of Denmark
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University

With over 20 years of experience in entrepreneurship, management, business planning, financial analysis, software engineering, operations, and decision analysis, Brandon has the breadth and depth of experience needed to quickly understand entrepreneurs’ businesses and craft the most suitable solutions.

Consulting WP comes up with results that are actually implementable. That is their strength compared to other consulting companies.

Before founding Consulting WP in early 2001, Brandon started two Internet companies in Silicon Valley. Previously, Brandon held various management positions in New York at Simon Brothers, most recently as Vice President in Goldhill Group, focusing on new business development and risk management. He has also worked as a senior financial risk management consultant to the financial services industry; software engineer; advertising sales manager for the popular Caribbean travel guide series; general manager of an advertising and graphic design agency; and engineering intern at the Best Health Coach.

publications

 • Dhcp Snooping

  Merhaba Bu makalede dhcp snooping nedir,ne işe yarar,aruba switchlerde nasıl konfigüre edilir bu konuda bilgi vereceğim Dhcp snooping networkteki sahte dhcp serverlari engellemek amacıyla anahtarlama cihazlari üzerinde alınan bir güvenlik önlemidir

  12 Nisan 2021
 • Teams Toplantıları İçin Arka Plan Bulanıklaştırma ve Resmi Ekleme

  Bugün biraz daha keyifli bir konu olduğunu düşündüğüm Teams arka plan ayarlama konusundan bahsedeceğim. Biliyorsunuz yaşadığımız salgın hastalık sebebi ile son dönemde evden çalışma arttı ve bununla birlikte insanların birlikte iş yapma olanakları azaldı. Tam bu noktada Microsoft Teams gerçekten ihtiyaçları karşılayan bir program olarak hızlıca benimsendi. Evlere kapandığımız bu günlerde tek başına yaşamayan kişiler

  9 Nisan 2021

iletişim bilgileri

Sosyal profiller

feedback form

If you’d like a free consultation, please start by completing the form:

  how can we help you?

  Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

  Asır Bilgisayar Türkiye’deki bilişim sektörüne uzun yıllardır hizmet veren köklü bir firmadır. Özellikle bu nedenle sağlam, güvenilir ve kurumsal bir şirket için son derece doğru bir çözüm ortağıdır. Eğer sizlerin de projelerinize yön verecek, bilgi ve birikimi ile katkı sağlayacak bir çözüm ortağına ihtiyacınız var ise Asır Bilgisayarın 25 yıllık tecrübesine başvurabilirsiniz.

  Hakan Uzuner
  Kurucu, Çözümpark

  Looking for a First-Class Business Plan Consultant?